Θεσμών & Διαφάνειας

Πρόεδρος:
Νίκας Παναγιώτης
Αντιπρόεδρος:
Πέτροβιτς Δημήτριος (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Γρεβενών)
Γραμματέας:
Κατσιφάρας Απόστολος (Περιφερειακός Σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας)
Μέλη:
Γιάτσιος Ιωάννης (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Γρεβενών)
Κυρμανίδης Ηλίας (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Φθιώτιδας)

Αναπτυξιακών Θεμάτων & Επενδύσεων

Πρόεδρος:
Αγοραστός Κωνσταντίνος
Αντιπρόεδρος:
Βλάχος Γεώργιος (Περιφερειακός Σύμβουλος Περιφέρειας Αττικής)
Γραμματέας:
Λιονή Μαρία (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Ρεθύμνου)
Μέλη:
Αναστασόπουλος Ευστάθιος (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Μεσσηνίας)
Μπονάνος Χαράλαμπος (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Αχαϊας)

Αγροτικής Ανάπτυξης

Πρόεδρος:
Καχριμάνης Αλέξανδρος
Αντιπρόεδρος:
Τζαμτζής Ιορδάνης (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Πέλλας)
Γραμματέας:
Μπάρδας Κωνσταντίνος (Θεματικός Αντιπεριφερειάρχης Θεσσαλίας)
Μέλη:
Ζωγράφου Αικατερίνη (Περιφερειακή Σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας)
Μακρυγιάννης Μενέλαος (Περιφερειακός Σύμβουλος Δυτικής Μακεδονίας)

Οικονομικών

Πρόεδρος:
Μέτιος Χρήστος
Αντιπρόεδρος:
Δούρος Χρήστος (Περιφερειακός Σύμβουλος Στερεάς Ελλάδας)
Γραμματέας:
Μαργαρίτης Ιωάννης (Περιφερειακός Σύμβουλος Νοτίου Αιγαίου)
Μέλη:
Τασιός Αριστείδης (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Ευρυτανίας)
Γκατζαβέλη Παναγιώτα (Γιούλα) Περιφερειακή Σύμβουλος Δυτικής Μακεδονίας

Υγείας & Κοινωνικής Πολιτικής

Πρόεδρος:
Πατούλης Γεώργιος
Αντιπρόεδρος:
Σπύρου Σπύρος (Περιφερειακός Σύμβουλος Ιονίων Νήσων)
Γραμματέας:
Καμπούρης Στέλιος (Περιφερειακός Σύμβουλος Βορείου Αιγαίου)
Μέλη:
Σπυριδάκου Μαργαρίτα (Περιφερειακή Σύμβουλος Πελοποννήσου)
Χρονάς Άγγελος (Περιφερειακός Σύμβουλος Πελοποννήσου)

Χωροταξίας, Υποδομών & Μεταφορών

Πρόεδρος:
Σπανός Φάνης
Αντιπρόεδρος:
Μπίλιας Παρίσης (Περιφερειακός Σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας)
Γραμματέας:
Κατσιμίγας Κων/νος (Περιφερειακός Σύμβουλος ΑΜΘ)
Μέλη:
Χαλέβας Κωνσταντίνος (Περιφερειακός Σύμβουλος Θεσσαλίας)
Κατσιγιάννης Αθανάσιος (Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής)

Ψηφιακής Διακυβέρνησης

Πρόεδρος:
Φαρμάκης Νεκτάριος
Αντιπρόεδρος:
Λεονταρίτης Γεώργιος (Αντιπεριφερειάρχης Κυκλάδων)
Γραμματέας:
Καποδίστριας Κων/νος (Περιφερειακός Σύμβουλος
Μέλη:
Βόσδου Σωτήριος (Περιφερειακός Σύμβουλος Δυτικής Μακεδονίας)
Κουρή Μαρία (Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής)

Τουρισμού

Πρόεδρος:
Χατζημάρκος Γεώργιος
Αντιπρόεδρος:
Θεοδωρακοπούλου-Μπόγρη Βασιλική (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Νήσων)
Γραμματέας:
Θάνος Αλέξανδρος (Περιφερειακός Σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας)
Μέλη:
Μαρκογιαννάκης Αλέξανδρος (Περιφερειακός Σύμβουλος Κρήτης)
Ανδριώτη Αμαλία-Ελένη (Μελίτα) (Αντιπεριφερειαρχης Π.Ε. Κέρκυρας)

Πολιτισμού -Αθλητισμού

Πρόεδρος:
Κράτσα Ρόδη
Αντιπρόεδρος:
Μαυρίδου Σοφία (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Πιερίας)
Γραμματέας:
Γκιολής Αναστάσιος (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Κορινθίας)
Μέλη:
Λιούπας Νικόλαος (Θεματικός Αντιπεριφερειάρχης Θεσσαλίας)
Αδαμοπούλου Αικατερίνη (Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής)

Πολιτικής Προστασίας

Πρόεδρος:
Μουτζούρης Κωνσταντίνος
Αντιπρόεδρος:
Μπουγδάνος Παντελής (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Χίου)
Γραμματέας:
Μιχαλάκης Χρήστος (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Τρικάλων)
Μέλη:
Ευστρατίου Χρήστος (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Δωδεκανήσου)
Τσιαπλές Αναστάσιος (Περιφερειακός Σύμβουλος Θεσσαλίας)

Ενέργειας, Περιβάλλοντος & Κλιματικής Αλλαγής

Πρόεδρος:
Κασαπίδης Γεώργιος
Αντιπρόεδρος:
Κόκκαλης Βασίλης (Αντιπεριφερειάρχης Αττικής)
Γραμματέας:
Μητράκας Θεόδωρος (Περιφερειακός Σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας)
Μέλη:
Δούρου Ρένα (Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής)
Ιωάννου Σπύρος (Θεματικός Αντιπεριφερειάρχης Ιονίων Νήσων)

Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων

Πρόεδρος:
Αρναουτάκης Σταύρος
Αντιπρόεδρος:
Γιώργος Ιωάννης (Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Χαλκιδικής)
Γραμματέας:
Μπραϊμη Σταυρούλα (Περιφερειακή Σύμβουλος Ηπείρου)
Μέλη:
Παπαγεωργίου Νικόλαος (Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής)
Δόκου Τάνια (Περιφερειακή Σύμβουλος Θεσσαλίας)